Кількість
|
Вартість
|
||
|
МАК «ЖІНОЧЕ-ЧОЛОВІЧЕ» є проективним інструментом психолога, коуча, арт-терапевта для швидкого виходу на психологічну проблему, яка звернулася за допомогою людини. Проекція «Я» клієнта лягає на зображення карт у найзручніших для нього образах. У рамках діяльності психологів, соціальних педагогів зображення можуть використовуватись для діагностики станів клієнта, пошуку шляхів вирішення поставленого завдання та рекомендацій щодо корекції стану. Колоду карт можна також використовувати самостійно з метою самопізнання та самоаналізу.
Колода МАК «ЖІНОЧЕ-ЧОЛОВІЧЕ» допомагає вивчити різноманітність внутрішнього світу людини, її потреб та можливостей.
Метафоричні карти можна використовувати під час роботи:
вивчення граней спектра особистості;
для корекції міжособистісних відносин (подружжя, партнерство, команда, конкуренти);
з дитячо-батьківськими відносинами;
з EQ;
зі страхами, перешкодами, труднощами; для розвитку творчого потенціалу та інтересу до самопізнання.
Варіанти роботи з колодою:
Техніка "Етапи життя" (автор Ганна Дем'янова)
Витягуємо з колоди 3 карти наосліп. Після цього розкладаємо їх як етапи життя: минуле, сьогодення та майбутнє.
Техніка "Розкажи історію" (автор Антон Гриценко)
Перед початком роботи, пропонується скласти будь-яку розповідь чи казку. У процесі витягуємо послідовно по одній 5-9 карт (наосліп або відкриту). Таким чином, у нас вийде історія, що супроводжується зображеннями. Оповідання, що вийшло, має подвійний метафоричний зміст.
Техніка "Гармонічні відносини" (автор Анастасія Запорізька)
У кожної людини є 5 каналів, якими вона сприймає цей матеріальний світ: зір, слух, нюх, дотик, смак. На кожен орган почуття витягуємо по карті, ставлячи питання, пов'язане з тим чи іншим каналом сприйняття ситуації. Наприклад, карта 1 – зір. Запитання: Що я хочу/не хочу бачити у моїй життєвій ситуації? (щодо карти). На що я заплющую очі? На що мені не хочеться дивитись?
Техніка "Моя сім'я"
Вибираємо кількість карток за кількістю членів сім'ї в закриту, сорочками вгору. Розглядаємо карти. У центр ставимо карту, яка асоціюється із власним "Я" образом. Інші карти - проекції всіх членів сім'ї ставимо по відношенню до центральної на різну відстань, залежно від взаємодії. Обговорити кожну позицію "розстановки". Витягуємо в закриту картку-ресурс для всіх членів сім'ї. Запитання: Що зараз? У чому проблема нерозуміння одне одного? Як можна змінити ситуацію на краще?
Техніка "Будинок мого страху"
Ціль: трансформація тривожного стану Поринаємо в ситуацію і вибираємо в закриту 6 карт і будуємо пірамідку. 3 карти - Фундамент. Основа страху/тривоги. Діагностика того, що відбувається насправді, стало причиною тривожного стану. 2 карти – Вікна – це внутрішні процеси, спровоковані зовнішніми обставинами. Пошук того, що живить тривожний стан. 1 карта – це Дах. Карта – ресурс. Погляд ситуацію з іншого ракурсу.
Техніка "Самосаботаж"
Мета: робота із субособами. Вибираємо з колоди 1 карту у відкриту, яка уособлюватиме фігуру, що протидіє виконанню задуманого. Вигадуємо їй ім'я та аргументуємо позицію. Розкручуємо образ, відповідаючи на запитання: Які негативні очікування, страхи перешкоджають здійсненню планів? Які переваги можна отримати від бездіяльності? У чому є реальна причина затримки? Саботажник може займати позицію «упертої дитини», «навіщо пробувати — все марно», «кинь це діло», «руйнівник», «невдаха» чи навіть «жертва» - субособистість, якій подобається почуватися безпорадною, невмілою, не здатною на активні дії. Наступний етап. Повертаємось на свою позицію. Вибираємо карту відкрито, яка асоціюється з бажаним результатом (метою). Уявляє собі зустріч із «Саботажником» та проводить з ним переговори. Мета переговорів — дійти компромісу, який би враховував інтереси обох сторін. При цьому можна використовувати такі опорні питання: У чому твоя мета? Чому ти тут перебуваєш? Що ти хочеш від мене натомість? Що ти мені пропонуєш? Від чого ти захищаєш мене?
Техніка "Пора змін"
Витягуємо 2 карти у закриту. Відкриваючи карту, відповідаємо на запитання до першої карти Що змінити у собі, від чого треба відмовитись? Опишіть персонажа на карті. Про що думає? Що відчуває? Яка це людина? Напишіть щонайменше 5 визначень. Як усе це впливає його життя? Які якості заважають? У чому слабкість? Що хотілося б змінити? Як назвати можна було б цю людину? Якби ця карта змогла заговорити, то що вона повідала? Яке основне послання картки для Вас? Як це про те, від чого потрібно відмовитись у своєму житті? Запитання до другої карти «Що потрібно прийняти у своє життя?» Опишіть персонажа на карті. Хто там? Про що думає? Що відчуває? Яка це людина? Напишіть щонайменше 5 визначень. Як усе це впливає його життя? Які якості допомагають у житті? У чому їхня сила? Якби треба охарактеризувати одним-двома словами, то як би ви назвали цю людину? Якби ця карта змогла заговорити, то що б вона вам сказала? Яке основне послання картки для Вас? Як це про те, як вам треба змінити себе на краще? Які зміни призведуть до кращого витку вашого життя?
У комплект входить:
60 барвистих карток;
інструкція;
коробочка для зберігання.
Автор - Наталія Обст
Художник – Поліна Шаповалова